Мистецький ритм Степанок

    Шановні відвідувачі! 

Ця вебсторінка ознайомить Вас з культурним життям рідного села.

 

У 1954 році збудовано Степанківський сільський будинок культури.

З 2005 року будинок культури очолює працьовитий, енергійний директор О.І.Снесар.

При будинку культури працюють 13 клубних формувань.   

Аматорський хор при Степанківському будинку культури створено ще в далекому 1955році. І ось уже більш, як півстоліття колектив радує своїми піснями своїх слухачів. Свою назву «Родина» колектив отримав не так давно, адже тут співають подружні пари, куми, друзі, родичі. Це дійсно родинний колектив самодіяльних артистів, любителів, шанувальників та пропагандистів української авторської і, особливо, народної пісні.

За високу виконавську майстерність, вагомі творчі здобутки, активну участь у культурно-мистецьких заходах аматорському хоровому колективу «Родина» присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив»(постанова колегії управління культури і туризму облдержадміністрації від 5.07.2006 р. №8/2).

За вагомий внесок у відродження духовності народу України, розвиток української культури на селі, прославлення та збереження української та козацької пісні на підставі рішення Ради Отаманів «Козацтва Нової України» Степанківському аматорському народному хоровому колективу»Родина» присвоєно звання «козацький».

Гордістю колективу є його керівник- Катерина Григорівна Шанаєва. Ще навчаючись у школі, Катерина Григорівна почала писати вірші. Деякі з них були надруковані в обласних газетах. На слова власних віршів створено більше десятка пісень, які неодноразово виконувались в селі Степанки та м.Черкаси і мали неабиякий успіх. А такі пісні, як «Стареем-сидеем», «На гулянні була», Калина цвіте», «Пісня серця», «Полыхает багрянцем рябина», «Мамина молитва» бажають включити до свого репертуару інші колективи, про що свідчать їхні лист из проханням.

При будинку культури працюють жіночий(1999р) і чоловічий  («Стремено», який створено у 2005 році)вокальні ансамблі, а також сучасний обрядовий ансамбль «Лілея»(створено у 1995р.). Колективи із задоволенням приймають участь у різних святах та обрядах.

    При Степанківському будинку культури створено естрадний гурт «Time»( 2010 р). Довгий час яким керував Ю.Д.Єрмаков. З 2014 року гурт очолює В.А.Клименко.

У гурті- одні дівчата- учні та випускниці Степанківської ЗОШ. В їхньому репертуарі різноманітні естрадні пісні.

Ансамбль «Time»-учасник всіх концертів, які проводяться в БК, дипломант конкурсу «Кришталева надія» та учасник конкурсу «Мости над Россю».

З 2006 року в БК для дітей працює хореографічний гурток «Берег надії». Керує танцювальним колективом досвідчений хореограф С.В.Роботько. Колектив є активним учасником різноманітних свят села та поза його межами.    

    Традиційним у Степанківському будинку культури стало проведення народних, професійних  свят, тематичних та конкурсних програм. Серед них: «Ой на Івана, та й на Купала», «З Україною в серці», «Різдвяні розваги», «Жінко, ти завжди велична!», «Вклонімося великим тим рокам», «Село моє! Краплиночка на карті», «Земний уклін працівникам Землі!», «Чорнобиль з пам’яті не стерти», «Степанки мають таланти», «Мелодія двох сердець» та ін.

 

 

 

 

 

Квітуй, Україно, і слався в віках!

З нагоди 25 річниці незалежності України у селі Степанках пройшла низка тематичних заходів.

20 серпня читачі сільської бібліотеки здійснили Інтернет-мандрівку «Мальовнича Україна». Переглянувши відеоролики  «Це моя Україна!» О. Писанчина, «Мальовнича Україна» Черкаського РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи, «Степанки за часів Незалежності» Степанківської СБ, учасники заходу побували в різних містах України й вкотре  пересвідчилися яка чудова і багата краєвидами наша країна, дізналися чим славиться Черкаський район та рідне серцю село. До уваги  присутніх представлено книжково-ілюстративну композицію «Вічно живи, Україно!».

21 серпня біля будинку культури відбулась концертна програма «Квітуй , Україно, і слався в віках!» за участю місцевих аматорів. Свято вели чарівна Оксана та харизматичний Микола Костенки. Від депутатського корпусу з вітальним словом виступила Світлана Нечаєнко. Концерт вразив яскравими виступами та жанровим розмаїттям  виконуваних пісень. Усіх охочих  частували  козацькою кашею, морозивом та солодощами. А на дітвору чекали розваги й конкурси від Черкаського театру «Пересмішник». Завершила вечір молодіжна дискотека. Організатори  щиро дякують за спонсорську допомогу у проведенні дійства Степанківській сільській раді та СТОВ «Степанки».

23 серпня Степанківська сільська рада взяла участь у районному святі до Дня Незалежності України та Дня Державного Прапору, яке проходило  в с. Худяках. Свої досягнення за чверть століття громада презентувала  на виставці робіт народних умільців: фотоколаж «Степанки за часів незалежності», красувалися вишиті рушники майстринь Катерини Яценко та Любові Трубенко, гончарні вироби сільського майстра Олександра Линника, вироби учнів Степанківської ЗОШ І-ІІІ ст., лікеро-горілчана продукція від заводу «Національна горілчана компанія» та ТОВ «Буассон Еліт» Бельведер Груп, запашний коровай та смачні вареники від СТОВ «Степанки», апетитний шашлик від шашличної «Три тополі» та ін.

24 серпня шанувальники футболу стали свідками цікавої та захоплюючої гри товариського матчу «Ветерани с. Степанки – ветерани с. Хацьки», який закінчився рахунком 5:4 на користь степанківчан.

25.08.2016 р.

                                     Таїна купальської ночі

       Традиційно в ніч з 6 на 7 липня у Степанках відзначають найцікавіше і найбільш популярне християнське свято Івана Купала. Цьогорічне театралізоване дійство проходило на галявині біля місцевого будинку культури.
Хороводи навколо Марени, розмаїття вінків, купальських пісень, танців та конкурсів вихлюпнулося на односельців та гостей громади.
    Чудовий настрій глядачам дарували: вокальне тріо – А.Жупинас, В.Олійник, Р.Недуха, естрадно-вокальний гурт «Тайм» під керівництвом Клименка В.А., хоровий колектив «Родина» (керівник – К. Шанаєва), Іван Хандусь, Оксана Костенко (керівник – Зима М.І.), хореографічний колектив «Берег надії» (керівник – Роботько С.В.), Василь Клименко, Олексій Снесар, який виступав в ролі «Водяного»
    Очищення вогнем та водою має важливе значення в купальській обрядовості. Аби очиститися від зла і знайти міцне здоров'я красуні-русалки окропили усіх водою. А хлопці і дівчата, мріючи про довгі роки щастя, високо стрибали через вогнище.
    А ще на святі присутніх чекав сюрприз – виступ фольклорного ансамблю з с. Хацьок.
    Кульмінацією купальських розваг стала дискотека для молоді на свіжому повітрі.

13.07.2016 р.

 

                         "Тих днів не змовкне слава"

    З нагоди Дня пам’яті і примирення та 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 6 травня у Степанківському будинку культури відбувся святковий концерт «Вклонімося великим тим рокам» за участю місцевих аматорів.
    9 травня у селах Степанки та Бузуків пройшли мітинги- реквієми «Тих днів не змовкне слава», в яких взяли участь сільський голова Валерій Лисенко, голова ветеранської ради, поет-земляк Микола Мусієнко, ветеран німецько-радянської війни Микола Кутовий, вчителі та учнівська молодь і просто небайдужі односельчани. 

    Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували подвиг воїнів-визволителів та поклали квіти до Братських могил і обеліску Слави.
    У сільській бібліотеці біля постійно діючої книжкової виставки «Доторкнися серцем до подвигу» проведено цикл бесід «Не забувайте незабутнє», активно пропагувались книги воєнної тематики.

12.05.2016 р.

 

                       "І гіркота пече полинна"

    Чорнобиль… Назва цього маленького українського містечка миттєво розлетілась по всьому світі. Всі чесні люди планети з гіркотою сприйняли вість про біду, яка трапилася тут. ЇЇ наслідки могли бути ще більші, якби не самовідданість і героїзм наших людей.
    26 квітня у залі Степанківського будинку культури зібрались працівники культури, вчителі, учнівська молодь, ліквідатори, громадськість села на годину-реквієм «І гіркота пече полинна» з нагоди вшанування 30-тої річниці аварії на Чорнобильській АЕС. 

    З теплими словами та щирими побажаннями виступили сільський голова Валерій Лисенко, голова ветеранської спілки села, поет-земляк Микола Мусієнко, учасник ліквідації, односельчанин Анатолій Хандусь. 
    У програмі заходу звучала тематична поезія, музичні твори у виконанні Василя Клименка, Оксани Костенко, Івана Хандуся, народного аматорського хорового колективу «Родина», а також відбувся перегляд відеоролику «Чорнобильська катастрофа. 30 років потому».
    Скорбною хвилиною мовчання пом’янули тих, хто поклав своє життя, захистивши нас від радіаційної загрози. 
    Після завершення зустрічі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку чорнобильцям.
    Впродовж тижня у сільській бібліотеці діяла книжкова виставка «Гіркі дзвони пам’яті», з представлених документів якої можна було глибше дізнатися про страшне пекло Чорнобильської аварії.

27.04.2016 р. 

Село моє- колиска мого роду

Село моє рідне, тут школа моя.

Тут рідна оселя і вся тут рідня.

Тут друзів багато й природня краса.

Тут квітів багато і Рутка ріка.

Чудові тут ранки й золоті вечори.

Це село Степанки, де живем я і ви.

         19 жовтня в Степанківському будинку культури було людно та гамірно. Ще б пак, адже відзначали іменини рідного села.

         З вітальними словами та побажаннями виступив сільський голова Володимир Клименко та гості, які завітали на свято: голова Черкаської райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв, голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш, депутат Черкаської обласної ради Юлія Воєвода, заступник командира батальйону «Луганськ-1» Валентин Ткалич, кандидат у народні депутати Сергій Рудик.

         Тепло, щиро та емоційно лунали привітання дітей.

         Хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів, які віддали своє життя за рідну Україну в зоні АТО.

         Одинадцять воїнів-односельчан захищають рубежі нашої країни: Павло Величко, Віктор Хандусь, Григорій Мохуренко, Валерій Волосина, Владислав Охріменко, Віталій Василенко, Тарас Сліпко, Станіслав Коваленко, Дмитро Кучінський, Сергій Осадчий, Олександр Литвиненко. Громада села щиро вдячна цим людям, які не шкодуючи свого життя боронять нашу землю на сході країни. Бажаємо їм найшвидше повернутись в рідні домівки живими і здоровими, а рідним та близьким наших захисників віри, терпіння, моральної підтримки та надії на мир.

         В цей святковий день за ініціативи сільського голови підтримали захисників нашої країни матеріально. Спонсором виступила дирекція СТОВ «Степанки». Заступник директора товариства Юрій Чверкалюк вручив грошові допомоги.

         Після урочистостей на всіх чекав приємний подарунок від  кандидата у народні депутати Сергія Рудика до свята села- виступ Черкаського академічного заслуженого українського народного хору, лауреата національної премії України імені Тараса Шевченка  на чолі з художнім керівником та головним диригентом хору, заслуженим діячем мистецтв України Леонідом Трофименком.

         Степанківчани щиро вдячні учасникам Черкаського народного хору  та його керівнику за чудову концертну програму. Задоволені та з гарним настроєм поверталися в свої домівки.

23.10.2014 р.

Контакт

Степанківська сільська бібліотека
Черкаська обл.
Черкаський р-н
с.Степанки
вул. Героїв України,79
19632

Чекаємо на вас:
з вівторка по суботу
з 9.00- до 18.00

(Останній робочий день-
санітарний день)

Довідки за телефоном:

(0472) 30-65-10

счетчик посещений

Зв'яжіться з нами

© 2014 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode