Читаюча  дитина – надія нації

    Знаковою подією в 2016 році для бібліотеки стала перемога у 2-му конкурсі грантів на розвиток територіальних громад, започаткованому Фондом Родини Нечитайло. Наш проект «Читаюча  дитина – надія нації» отримав право на укладення грантового договору на 25000 грн., які будуть використані на поповнення бібліотечного фонду новою дитячою літературою.

 

 

 

Реалізація проекту 

«Читаюча дитина – надія нації» від БО «Фонду родини Нечитайло»

    У рамках реалізації проекту «Читаюча  дитина – надія нації» від БО «Фонду родини Нечитайло» бібліотека  у 2017 році провела ряд заходів. Цікаво та змістовно пройшов День нової книги «Читай і будь успішним!». Протягом дня діти знайомились з книжковими новинками, представленими на  книжкових виставках «Знайомтесь: нові книги», «Презентуємо новинки!», проведено хвилинку інформаційних повідомлень «Дивосвіт нової книги», користувачі мали змогу відкрити для себе нові літературні імена.

    Успішно здійснено бібліотечний десант «Відкриваєш книгу – відкриваєш світ» до старшої групи «Метелики» місцевого дитячого садочка «Яблунька». Малеча радісно зустріла гостей. Майбутні читачі познайомилися з новими книгами, що надійшли до книгозбірні за проектом, правилами користування книгою та дізналися звідки прийшла книга. Дітлахи були дуже активні та давали правильні відповіді на запитання казкової вікторини.

    До Всеукраїнського дня бібліотек для молодших відвідувачів організовано огляд сучасної української дитячої літератури, що надійшла за проектом «Читаюча дитина – надія нації».

Проект "Бібліотека-громада: відкритий простір"

Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА
 

monsanto logo

Фонд «Монсанто» ухвалив рішення про виділення 1,8 млн. гривень на реалізацію соціального проекту Української бібліотечної асоціації у 5 областях (Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Полтавській та Черкаській). Проект, що став переможцем міжнародного грантового конкурсу Фонду, спрямований на перетворення 25 сільських бібліотек на сучасні інформаційні центри.

monsanto logo
час проведення: 1 вересня 2014 р. – 31 серпня 2015 р.
керівник проекту: УБА, Фонд «Монсанто»

Фонд «Монсанто» ухвалив рішення про виділення 1,8 млн. гривень на реалізацію соціального проекту Української бібліотечної асоціації у 5 областях (Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Полтавській та Черкаській). Проект, що став переможцем міжнародного грантового конкурсу Фонду, спрямований на перетворення 25 сільських бібліотек на сучасні інформаційні центри.

Проект «Бібліотека – громада: відкритий простір» передбачає обладнання сільських бібліотек комп’ютерною та офісною технікою, поповнення бібліотечних фондів літературою, періодикою та іншими інформаційними ресурсами. Планується навчити працівників цих установ користуватися комп’ютерною технікою та ефективно використовувати інформаційні ресурси інтернету. Загальною метою проекту є створення сучасних центрів суспільної активності заради розвитку місцевих громад.

Переможці конкурсу Української бібліотечної асоціації «Бібліотека – громада: відкритий простір»

Вінницька область

1. Бібліотека селища Бар, Барський район

2. Бібліотека села Серединка, Бершадський район

3. Бібліотека села Журавне, Літинський район

4. Бібліотека села Котюжани, Мурованокуриловецький район

5. Бібліотека села Мухівці, Немирівський район

6. Бібліотека села Залужжя, Теплицький район

7. Бібліотека села Яришівка, Томашпільський район

Житомирська область

8. Бібліотека села Зарічани, Житомирський район

9. Бібліотека села Велика Хайча, Овруцький район

10. Бібліотека села Комсомольське, Олевський район

11. Бібліотека села Корощино, Олевський район

12. Бібліотека села Почуйки, Попільнянський район

Рівненська область

13. Бібліотека села Бортниця, Дубенський район

14. Бібліотека села Верба, Дубенський район

15. Бібліотека села Повча, Дубенський район

16. Бібліотека села Здовбиця, Здолбунівський район

Полтавська область

17. Бібліотека села Вирішальне, Лохвицький район

18. Бібліотека села Березоточа, Лубенський район

19. Бібліотека села Великі Сорочинці, Миргородський район

20. Бібліотека села Степанівка, Семенівський район

Черкаська область

21. Бібліотека селища Єрки, Катеринопільський район

22. Бібліотека села Балаклея, Смілянський район

23. Бібліотека села Гереженівка, Уманський район

24. Бібліотека села Кочержинці, Уманський район

25. Бібліотека села Степанки, Черкаський район

Фонд «Монсанто»

Фонд «Монсанто» є філантропічним відділенням компанії «Монсанто» та працює заради значного та значимого поліпшення життя людей та зміцнення громад. Як і компанія «Монсанто», що є лідером інноваційного та сталого розвитку сільського господарства, Фонд намагається бути інноваційним лідером філантропії, надаючи допомогу сталому розвитку громад, які цього потребують, в усьому світі.

Фонд фокусується на зміцненні сільських громад за напрямами надання освітньої підтримки та забезпечення критичних потреб громад. Громадські організації можуть отримати гранти (мінімальним розміром у 25 тис. доларів США) від Фонду на реалізацію проектів, що не повинні мати жодного зв’язку з комерційною діяльністю компанії «Монсанто».

Докладнішу інформацію про міжнародні гранти Фонду «Монсанто» можна отримати на сайті Фонду: monsantofund.org/grants/international.

 

МОЖЛИВЕ СТАЄ РЕАЛЬНИМ

 

 

    

      24 жовтня Степанківська сільська бібліотека стала переможцем конкурсу Української бібліотечної асоціації «Бібліотека – громада: відкритий простір» за підтримки Фонду «Монсанто».

    Завдяки здобутій перемозі сільська бібліотека буде обладнана комп’ютерною та офісною технікою, а користувачі отримають безкоштовний доступ до Інтернету, бібліотечний фонд поповниться новими книгами та періодичними виданнями. Бібліотека зможе втілити свої задуми, задовольнити потреби читачів, підвищити рівень культури читача і читання, а найголовніше залучити якомога більше користувачів до сільської бібліотеки - єдиного безкоштовного інформаційного центру на селі.

      У грудні 2014 р. на базі Головного тренінгового центру для бібліотекарів Української бібліотечної асоціації (м. Київ) переможці пройдуть перший 5-денний тренінг, на якому навчаться або удосконалять свої навички користування комп’ютерною технікою, ефективного використання інформаційних ресурсів та сервісів Інтернету, надання нових послуг фермерам та працівникам сільського господарства.

     Степанківська сільська бібліотека безмежно вдячна за вагому підтримку в конкурсі сільському голові Володимиру Клименку, Степанківській загальноосвітній школі І – Ш ступенів.

     Особлива подяка Черкаському районному організаційно-методичному центру бібліотечної та краєзнавчої роботи за надання допомоги в написанні проекту.

 

Перший тренінг за проектом УБА "Бібліотека-громада: відкритий простір".

 

    У грудні 2014 р. на базі Головного тренінгового центру для бібліотекарів Української бібліотечної асоціації (м. Київ)  пройшов перший 5-денний тренінг, на якому переможці навчилися та удосконалили свої навички користування комп’ютерною технікою, ефективного використання інформаційних ресурсів та сервісів Інтернету, надання нових послуг фермерам та працівникам сільського господарства.

Новітні технології та новинки літератури

в твоїй бібліотеці

 

    Завдяки перемозі у проекті УБА "Бібліотека-громада: відкритий простір" за фінансової підтримки фонду "Монсанто" ми маємо ще один стаціонарний

 комп′ютер, ноутбук, багатофункціональний пристрій(принтер/копір/сканер), книжковий фонд поповнився новими книгами та періодичними виданнями. 


 

 

Бібліотека с.Степанки виграла міжнародний грант

 

 

    

    Степанківська сільська бібліотека поповнилася комп’ютерами, необхідною технікою та новою сучасною літературою завдяки проекту «Бібліотека – громада: відкритий простір», який реалізовується Українською бібліотечною асоціацією, за підтримки фонду «Монсанто». Також за умовами проекту сільська громада отримала доступ до усіх ресурсів мережі Інтернет. Переможців особисто привітав голова райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв.

Соціальний проект Української бібліотечної асоціації був реалізований у п’яти областях України, в тому числі і Черкаській. Наша бібліотека була в числі 80, які подали заявки на участь у грантовому конкурсі Фонду. Конкурс тривав протягом року та мав певні критерії оцінювання, – розповідає завідуюча бібліотекою Альона Недуха. – Весь підготовчий період ми отримували методичну допомогу та моральну підтримку від колег з Черкаського районного організаційно-методичного центру та його директора Валентини Канюки.

До речі, у рамках програми Альона Недуха провела 5-денне безкоштовне навчання у Києві, де змогла удосконалити навички роботи на комп’ютері, а ще дізнатись, як швидко та якісно надавати послуги через Інтернет.

Відтак, завдяки наполегливій праці бібліотекаря, підтриманої сільською владою (у рамках підготовки до впровадження проекту бібліотеку забезпечено засобами охорони, крім того, сільська рада потурбувалася про оплату за підключення до мережі Інтернет та щомісячну абонентську плату), за кошти фонду «Монсанто» у приміщенні бібліотеки встановили сучасний комп’ютер та ноутбук разом з усією необхідною технікою, а також фонд бібліотеки поповнили сучасною літературою, електронною та друкованою періодикою та іншими інформаційними ресурсами. Спонсорську допомогу у придбанні меблів для комп’ютерної техніки надав директор СТОВ «Степанки» Олександр Тарасенко. В урочистостях з нагоди відкриття пункту публічного доступу до Інтернету та початку надання нових сервісів взяли участь представники фонду «Монсанто» та громадськість села – вдячні читачі.

 Для бібліотек доступ до всесвітньої комп’ютерної мережі стає вже питанням престижу. Тому можна тільки радіти тому, що в нашому районі дедалі більше бібліотечних закладів у змозі надавати своїм користувачам цю послугу, – зазначив у вітальному слові очільник району Костянтин Омаргалієв. – Реалізація подібних проектів у сільських бібліотеках району дасть змогу відкрити світ знань та можливостей для багатьох мешканців сільської місцевості. Це сприятиме культурному, соціальному та економічному розвитку громад у майбутньому.

За матеріалами із сайту cherkassy-rda.gov.ua/

  



 

Робота з фермерами
  Проведено відеоперегляди «За насінням в Інтернет», «Плануємо фруктовий сад», «Секрети вирощування бройлерів».
  Складено рекомендаційний список агропорталів, де можна знайти потрібну інформацію з питань фермерства та сільського господарства.
  На сайті Степанківської сільської бібліотеки створено вебсторінку «На замітку фермеру», яка постійно оновлюється.
  З працівниками СТОВ «Степанки» проведено огляд нових сільськогосподарських періодичних видань «В гості прийшла Періодика», в ході  якої ознайомилися з друкованими газетами «Агропрофі», «Агромаркет» та електронними виданнями «Огородник», «Овощеводство», «Аграрний тиждень», «Нива». А під час бесіди «Невичерпне джерело - країна «Інтернет» працівники товариства дізналися про нові бібліотечні послуги, що стали можливими за проектом УБА «Бібліотека-громада: відкритий простір» за фінансової підтримки Фонду Монсанто, та прослухали інформацію про саму аграрну компанію «Монсанто», корисні с/г веб-ресурси.

  Оформлено викладку літератури «Інформаційний калейдоскоп для фермерів».
  Ведеться картотека під назвою «Для фермерів і фермерських господарств: послуги і надії».

 

Другий тренінг за проектом УБА "Бібліотека-громада:

 відкритий простір" 

за фінансової підтримки фонду "Монсанто"

    У травні 2015 року на базі Головного тренінгового центру для бібліотекарів Української бібліотечної асоціації (м. Київ) відбувся другий тренінг за проектом УБА «Бібліотека-громада: відкритий простір» за фінансової підтримки фонду «Монсанто». Завідувачі сільськими бібліотеками  з Вінницької, Житомирської, Рівненської, Полтавської та Черкаської областей України ділилися набутим досвідом та досягненнями, навчились створювати, наповнювати і підтримувати сайт (блог) бібліотеки, набули навичок швидкого пошуку і виконання інформаційних довідок для фермерів, ознайомилися з програмними засобами та методичними вимогами до створення мультимедійних презентацій та їх використанням у бібліотечній роботі. Побувавши у Національній парламентській бібліотеці України, отримали методичні рекомендації щодо планування, обліку та звітності роботи бібліотеки з мережевими користувачами. Організаційні та практичні питання надання послуг доступу до ресурсів Інтернету різним групам користувачів розглянули під час виїзних занять на базах відділу мистецтв Центральної міської молодіжної бібліотеки «Молода гвардія» та Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва. Незабутнє враження на всіх справила бібліотечна прогулянка Лук’янівкою — «Terra incognita у центрі Києва» в рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве мій!», що фінансується Європейською культурною фундацією, гідом якої була завідувач бібліотекою ім.Т.Шевченка для дорослих м.Києва Гребельник Наталія Анатоліївна. Крім того, учасники тренінгу отримали подарунки- килимки для мишок та  USB Flash drive на  8 Гб, книги  в рамках всеукраїнського проекту «100000 книжок для сільських бібліотек» від Фундації Дарини Жолдак.


  Аграрний Олімп через бібліотеку

 

 

  19 червня  у Степанківській сільській бібліотеці за круглим столом зібралась незвичайна категорія жителів громади аби відзначити своє професійне свято. Це люди, для яких характерні невтомна праця, натруджені руки, терпіння, наполегливість й велика любов.     На захід завітали фермери-одноосібники Марценюк Олександр, Юхно Федір, Іщенко Анатолій, Кучінська Алла. Оскільки в гості з пустими руками не йдуть, Анатолій Іщенко прийшов з відерцем цьогорічного меду з ароматом акації, яким охоче поласували всі присутні. На жаль, за браком часу та сільськогосподарськими турботами не всі запрошені змогли  прийти.

    Щоб отримати гарний врожай, треба не лише приділяти багато зусиль, часу та праці, а й знати про нові методи обробки землі, сорти культур, види добрив,  утримання бджіл, розведення свиней, вирощування плодового саду, ринки збуту продукції і таке інше. Без джерела актуальної інформації досягнути успіху майже нереально. Добрим помічником у цих та інших питаннях стане сільська бібліотека з доступом до Інтернету. Тому запрошеним представлено нові  бібліотечні послуги, що стали можливими завдяки здобутій перемозі у  проекті УБА «Бібліотека-громада: відкритий простір» за фінансової підтримки фонду «Монсанто» та вагомої підтримки сільської влади. Присутні з великим задоволенням  переглянули відеопрезентацію «Інформаційні ресурси на допомогу фермерам» з підбіркою вебсайтів з аграрної тематики, ознайомилися з книжковою викладкою «Для Вас, фермери!», набули практичних навичок і вмінь при роботі з комп’ютерними технологіями, ділились один з одним досвідом.

    На щастя, життя складається не лише з проблем та пошуку шляхів їх вирішення. Повинні бути й радісні моменти. А інколи просто таки необхідно розслабитися та відпочити. Шквал емоцій та море позитиву гості отримали під час «Хвилинки гумору».

    Насамкінець працелюбним газдам побажали здійснення усіх їхніх  планів, задумів, сподівань, усіляких життєвих гараздів й успішного розвитку фермерства на селі.

 

 

 

Приємний бонус

  Читачі Степанківської сільської бібліотеки та жителі громади висловлюють щиру вдячність і подяку Українській бібліотечній асоціації та фонду «Монсанто» за наданий приємний подарунок в рамках проекту «Бібліотека-громада: відкритий простір»- цифровий фотоапарат з картою пам’яті 8 Гб та проектор.  Місцева влада зі свого боку пообіцяла придбати проекційний екран. Мультимедійне обладнання дозволить урізноманітнити та покращити проведення соціокультурних заходів нашої книгозбірні. А   яскраві і цікаві фото стануть їх гарним доповненням.

            Побільше б таких проектів! Бажаємо організаторам проекту подальшого процвітання й успішного розвитку, реалізації творчих ідей.

 

Книжковий Бум


Ви любите читати? Нудьгуєте на літніх канікулах? А можливо збираєтесь на море і забули прихопити з собою книгу? Фермери, шукаєте корисну інформацію? Мрієте відкрити власну справу? Тоді Вам до нас! Новинки літератури, що надійшли до Степанківської сільської бібліотеки в рамках проекту УБА «Бібліотека-громада: відкритий простір» за фінансової підтримки фонду «Монсанто» стануть усім до вподоби.

 
 

 

17-18 серпня 2015 р. в Національній парламентській бібліотеці України  (м.Київ) Українська бібліотечна асоціація провела Форум «Бібліотека – громада: відкритий простір», що мав на меті продемонструвати кращий досвід реалізації однойменного проекту за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

Участь у Форумі взяли представники Української бібліотечної асоціації, Міністерства культури України, Фонду «Монсанто», Ресурсного центру ГУРТ, а також 10 бібліотекарів, які продемонстрували найкращі результати роботи у проекті,  разом із представниками своїх громад: сільськими головами, фермерами, начальниками відділів культури, працівниками районних ЦБС.

Приємно, що серед кращих і бібліотека с. Степанки Черкаського району. На Форум запрошено керівництво в складі начальника відділу культури і туризму Черкаської райдержадміністрації Бардінової Олени Вікторівни та директора Черкаського РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи Канюки Валентини Миколаївни, а також фермера-одноосібника громади Нежевенко Ольгу Іванівну.


                                                                    

В межах Форуму відбулись презентація результатів проекту та прес-конференція, у якій взяли участь Гуцул Наталія Іванівна, головний спеціаліст відділу бібліотек Управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України, Шевченко Ірина Олександрівна,  президент Української бібліотечної асоціації, Сошинська Ярослава Євгенівна, виконавчий директор Української бібліотечної асоціації, Федьчук Віталій Миколайович, директор з корпоративних питань та зв’язків з громадськістю компанії «Монсанто Україна», Польовий Леонід Олексійович, голова Єрківської сільської ради Катеринопільського р-ну Черкаської обл., Недуха Альона Геннадіївна, бібліотекар бібліотеки с. Степанки Черкаського р-ну Черкаської обл.

  

Сільські бібліотекарі – учасниці проекту презентували нові бібліотечні послуги та поділилися власними історіями успіху, за що були відзначені пам’ятними подарунками.

Учасники Форуму мали змогу пройти тренінг з фандрейзингу для бібліотекарів та працівників відділів культури  і тренінг  «Стартапи на селі - маленькі кроки, що ведуть до великих змін» для голів сільських рад та фермерів.

У перший день Форуму на всіх чекав приємний сюрприз – відвідини Верховної Ради України, під час якого учасники дізнались про роботу Парламенту України та побували у сесійній залі.

  

IMG 2623

У другий день учасники Форуму обмінялись думками під час ярмарку ідей  «Сталий розвиток сільської громади» та відвідали Національну сільськогосподарську бібліотеку Національної академії аграрних наук України.

На сьогодні Українська бібліотечна асоціація повністю виконала проект, обладнавши  комп’ютерною технікою сільські бібліотеки на суму понад 1 млн. гривень та поповнивши їхні фонди інформаційними ресурсами на 320 тис. гривень (книги, друкована та електронна періодика). Модернізовані заклади надають населенню життєво важливі послуги – від навчання користуватися комп’ютером та інтернетом, доступу до е-урядування та адміністративних послуг до інформаційної підтримки малого бізнесу та фермерських господарств.

Завдяки інформаційним технологіям сучасні бібліотеки долають цифрову нерівність в умовах, коли лише 42% сільського населення України мають постійний доступ до мережі інтернет. 

 

За інформацією із сайту https://ula.org.ua/ua/news/3185-forum-biblioteka-hromada-vidkrytyi-prostir-pidvodymo-pidsumky-proektu

 

Контакт

Степанківська сільська бібліотека
Черкаська обл.
Черкаський р-н
с.Степанки
вул. Героїв України,79
19632

Чекаємо на вас:
з вівторка по суботу
з 9.00- до 18.00

(Останній робочий день-
санітарний день)

Довідки за телефоном:

(0472) 30-65-10

счетчик посещений

Зв'яжіться з нами

© 2014 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode